Widownia w Ciechanowie

Teatralne emocje w Grudusku i Ciechanowie: „Antygona w Nowym Jorku” już w ten weekend!

W najbliższą sobotę, 7 września, o godzinie 19:30, Grodzisko „Zielona Góra” w Grudusku stanie się tłem dla niezwykłego widowiska teatralnego. Na scenie zobaczymy współczesną interpretację antycznej tragedii – „Antygonę w Nowym Jorku” autorstwa Janusza Głowackiego. Spektakl w reżyserii Andrzeja Liszewskiego, wystawiany przez ciechanowski teatr „Rozmyty Kontrast”, skierowany jest do widzów powyżej 15. roku życia.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Poza pudełkiem – parkowe spotkania teatralne”, a wejście na spektakl jest całkowicie bezpłatne. To ostatnia okazja, by zobaczyć tę poruszającą sztukę w takim formacie. Organizatorzy zastrzegają jedynie, że ze względu na treść przedstawienia, udział mogą wziąć wyłącznie osoby, które ukończyły 15 lat.

„Antygona w Nowym Jorku” to tragifarsa w dwóch aktach, której akcja toczy się w ciągu jednej nocy, wśród nowojorskich bezdomnych. Główną bohaterką jest Anita, Portorykanka żyjąca na ulicach miasta. Po śmierci swojego ukochanego Johna dowiaduje się, że ma on zostać pochowany jak wyrzutek, niczym starożytny Polinik. W przypływie desperacji i buntu, niczym mityczna Antygona, Anita postanawia walczyć o godny pochówek dla Johna. To przejmująca opowieść o miłości, stracie i walce o godność, osadzona w brutalnej, miejskiej rzeczywistości.

Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się w Grudusku, istnieje możliwość obejrzenia spektaklu dzień później – w niedzielę, 8 września, o godzinie 18:00 w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Bilety na to wydarzenie są dostępne w kasie kina Łydynia, w cenie 35 i 40 złotych.

To nie tylko wyjątkowa okazja, aby zobaczyć współczesną interpretację antycznego dramatu, ale także możliwość, by przeżyć silne emocje w kameralnej atmosferze – zarówno na tle malowniczego Grodziska w Grudusku, jak i w eleganckim wnętrzu ciechanowskiego centrum kultury.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji na kulturalne uniesienia, które poruszą serca i skłonią do refleksji nad losem współczesnych „Antygon”.